Wyszukiwarka usług, ofert oraz firm

Grawerowanie na szkle

Technologia grawerowania laserowego na przedmiotach ze szkła pozwala na wykonanie specjalnych dedykacji, pamiątek lub logo firmy na przedmiotach ze szkła. Możliwe jest wykonanie nie tylko napisów, ale także różnego rodzaju grafik, dzięki czemu metoda ta znajduje swoje zastosowanie w wielu branżach. Świetnie sprawdza się przede wszystkim w branży reklamowej oraz dekoracyjnej, ale także podczas tworzenia pamiątek, medali, czy statuetek. Metoda grawerowania szkła jest trwała oraz odporna na wiele czynników zewnętrznych, dzięki czemu grafiki bądź napisy nie ścierają się ani nie zmywają.

Grawerowanie laserowe – rodzaje szkła

Grawerowanie na szkle wykonuje się nie tylko na płaskich powierzchniach, ale również lekko zaokrąglonych lub o stożkowatym kształcie. Pozwala to na umieszczenie dowolnej grafiki na większości przedmiotów powszechnie stosowanych na rynku. Grawerowanie laserowe wykonujemy na:

  • karafkach i kuflach,
  • butelkach,
  • szklankach i kieliszkach,
  • kolorowych i ozdobnych elementach szklanych,
  • lustrach i półkach szklanych.

Efekt końcowy graweru jest zależny m.in. od barwy materiału. Grawer na szkle jest matowy, jednak jego widoczność jest zależna od rodzaju szkła. W przypadku szkła kolorowego grawer będzie bardziej widoczny niż w przypadku bezbarwnego. Wynika to z efektu kontrastu, czyli biały napis na tle np. zielonego lub czarnego przedmiotu. W przypadku szkła bezbarwnego efekt ten jest bardziej subtelny i delikatny, jednocześnie bardzo atrakcyjny. Ponadto napis lub inna grafika staną się bardziej widoczne po wypełnieniu np. karafki czy butelki.

Szkło z grawerem – gdzie znajdzie swoje zastosowanie?

Technologia znakowania i grawerowania elementów szklanych jest często wykorzystywana przede wszystkim w branży dekoracyjnej oraz reklamowej. Gadżety firmowe, kufle i kieliszki z logo lub nazwą lokalu to doskonała forma prezentacji firmy. Ponadto grawery wykorzystuje się bardzo często jako prezent dla bliskiej osoby. Kufel z imieniem czy karafka z dedykacją to sposób na oryginalny prezent na specjalną okazję. Co więcej, metodę graweru wykorzystuje się również podczas obróbki tablic informacyjnych lub nagrobkowych – charakteryzują się trwałością i odpornością na czynniki zewnętrzne, dlatego sprawdzą się również na zewnątrz.