Wyszukiwarka usług, ofert oraz firm

Grawerowanie drewna – metoda zdobienia gadżetów reklamowych

Grawerowanie w drewnie to technologia wykorzystująca ploter laserowy. Wcześniejsze wprowadzenie projektu do oprogramowania pozwala na precyzyjne i wysokiej jakości tworzenie przeróżnych wzorów, kształtów oraz napisów. Ponadto grawer w drewnie charakteryzuje się wysoką trwałością oraz jest odporny na czynniki zewnętrzne, takie jak np. ścieranie. Metoda ta doskonale sprawdza się w branży reklamowej oraz dekoracyjnej – wygrawerowane wzory charakteryzują się eleganckim wyglądem, a przy tym są niezwykle precyzyjne i dokładne. To doskonała propozycja na spersonalizowany prezent dla bliskiej osoby. Osobista dedykacja wygrawerowana na elemencie z drewna to ponadczasowy i przede wszystkim niepowtarzalny prezent.

Technologia znakowania materiałów z drewna – grawer na drewnie

Metoda grawerowania elementów drewnianych polega na wyżłobieniu w materiale wcześniej przygotowanego projektu. Jest całkowicie bezpieczna, a przy tym niezwykle precyzyjna i trwała, a to dlatego, że nadruk został wyżłobiony w drewnie, a nie naniesiony na powierzchnię.

Grawerowanie elementów drewnianych stosuje się nie tylko na powierzchniach płaskich, ale również o kształcie walcowym, jak np. wałki do ciasta z grawerem, które często spotkać możemy w miejscach typowych dla turystów. Metoda ta znajdzie swoje zastosowanie głównie w branży reklamowej, ale nie tylko. Drewno to materiał trwały i ponadczasowy – w odpowiedniej oprawie sprawdzi się jako elegancki prezent lub pamiątka na wyjątkową okazję.

W branży reklamowej laser do drewna sprawdzi się podczas obrabiania drewnianych breloków, pamiątkowych długopisów z drewna, wizytowników, czy przyborów kuchennych, które często spotkać możemy w kioskach z pamiątkami.

Ponadto grawerowanie w drewnie to doskonała propozycja na prezent. Drewniane pudełko, zestaw do wina czy skrzynia na zabawki dla malucha ze specjalną dedykacją to prezent ponadczasowy i oryginalny. Świetnym pomysłem jest również zamieszczenie logo na elementach drewnianych – to niezawodna forma reklamy oraz ciekawy upominek dla uczestników wydarzenia.

Grawerowanie materiału, jakim jest drewno ma wiele zalet. Przede wszystkim nadruki są niesamowicie trwałe, ponieważ zostały wyżłobione, a nie naniesione na powierzchnię. Dzięki temu są odporne na ścieranie oraz działanie innych czynników zewnętrznych. Dodatkowo wygrawerowane wzory charakteryzują się niezwykłą precyzją – możliwe jest stworzenie napisów lub wzorów na różne produkty drewniane. Dodatkowo metoda ta znajdzie swoje zastosowanie przede wszystkim dla firm, które oferują spersonalizowane upominki reklamowe czy prezenty z dedykacją.

Zapraszamy do skorzystania z usługi grawerowania w drewnie, a także do zapoznania się z naszą bogatą ofertą usług.