Wyszukiwarka usług, ofert oraz firm

Grawer w metalu – technologia znakowania laserem

Grawer w metalu – technologia znakowania laserem

Prowadzisz firmę, gdzie oferujesz szeroki wybór gadżetów reklamowych, upominków i prezentów na specjalną okazję? Chciałbyś wprowadzić do swojej oferty możliwość personalizacji produktów i szukasz firmy zajmującej się grawerowaniem? Świetnie trafiłeś!

Oferujemy grawerowanie w metalu za pomocą lasera. Jest to nowoczesna technologia wykorzystywana na całym świecie, pozwalająca na grawer m.in. w takich metalach jak aluminium czy miedź i mosiądz. Grawerowanie laserowe pozwala na umieszczenie specjalnego napisu, ale nie tylko! Dzięki grawerowaniu możesz umieścić logo firmy lub inny dowolny kształt, który doskonale sprawdzi się jako gadżet reklamowy np. podczas konferencji lub targów.

Czym charakteryzuje się grawerowanie w metalu?

Grawerowanie na metalu to metoda wykorzystywana w ostatnim czasie przez większość firm produkcyjnych. Pozwala na umieszczenie dowolnego kształtu bądź napisu na płaskiej powierzchni. Sama metoda grawerowania polega na precyzyjnym „wypaleniu” wzoru, który przybiera różne kolory – w zależności od rodzaju metalu. Technologia grawerowania laserowego cechuje się niezawodną trwałością. Co więcej, jest odporna na czynniki zewnętrzne, takie jak ścieranie, uszkodzenia chemiczne oraz czynniki atmosferyczne: opady, wysokie i niskie temperatury, promieniowanie słoneczne czy korozję. Ze względu na niesamowitą trwałość graweru jedynym skutecznym sposobem na pozbycie się wzoru na powierzchni metalu jest zeszlifowanie wierzchniej warstwy, aż do całkowitego pozbycia się grafiki bądź napisu.

Ponadto grawerowanie laserowe jest jedną z metod pozwalających na wykonanie grafiki na dużej ilości produktów w krótkim czasie. Technologia ta jest niezwykle wydajna, a przy tym bardzo dokładna i precyzyjna. Umożliwia wykonanie głębokiego graweru w dowolnym kształcie.

Grawerowanie laserowe na metalach – zastosowanie

Technologia grawerowania i znakowania laserowego pozwala na umieszczenie dowolnego logo, napisu bądź grafiki na takich materiałach jak:

  • aluminium,
  • miedź,
  • mosiądz,
  • stal nierdzewna i chirurgiczna,
  • złoto, srebro.

Daje to możliwość szerokiego zastosowania w wielu branżach, a efekt końcowy zawsze będzie dobrze widoczny i niezwykle dokładny.

Metoda grawerowania metali w branży reklamowej

Grawer na metalu najczęściej jest wykorzystywany w branży reklamowej do tworzenia m.in. gadżetów reklamowych i firmowych. To właśnie podczas tworzenia logo na długopisach, brelokach, otwieraczach i wielu innych gadżetach wykorzystuje się laser. Co więcej, podczas grawerowania można stworzyć dowolny kształt, czyli nie tylko logo, ale nazwę firmy, specjalny tekst czy grafikę – to jedna z najczęściej wykorzystywanych metod znakowania gadżetów w branży reklamowej.

Znakowanie prezentów i spersonalizowanych upominków

Wręczanie specjalnych i spersonalizowanych prezentów, szczególnie na specjalne okazje jest nadal bardzo popularne. Przede wszystkim dlatego, że prezenty te są niepowtarzalne i wychodzą „od serca”. To właśnie podczas grawerowania specjalnych dedykacji, imienia czy dat wykorzystuje się metodę grawerowania za pomocą lasera. Znakowanie można wykonać nie tylko na upominkach typu zegarek, bransoletka, piersiówka czy pióro, ale także na broni, sztućcach, scyzorykach, medalach i wielu innych.

Grawerowanie pamiątek i innych przedmiotów

Technologia grawerowania na metalu znajdzie swoje zastosowanie w wielu branżach, a znakowanie za pomocą lasera jest możliwe praktycznie na każdym płaskim przedmiocie. W miejscach często odwiedzanych przez turystów spotkać możemy szeroki wybór pamiątek – niektóre z nich posiadają wygrawerowaną nazwę miejscowości i datę, np. „Zakopane – lato 2020”. To właśnie również na tego typu przedmiotach bardzo często wykorzystuje się grawer laserowy. Ponadto znakować i grawerować możemy większość przedmiotów metalowych.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!