Wyszukiwarka usług, ofert oraz firm

Drukowanie na plexi – technologia druku UV

Drukowanie na plexi – technologia druku UV

Innowacyjna technologia wydruków – druk UV to doskonała metoda do znakowania zarówno mniejszych, jak i większych elementów z plexi w różnym formacie. Pozwala na bezpośrednie umieszczenie druku na plexi, który następnie jest utrwalany za pomocą światła UV, a efekt finalny przypomina cienką warstwę plastiku.

Dzięki zastosowaniu promieniowania UV nadruk na plexi, jak i na innego rodzaju materiałach jest niezawodny, trwały i odporny na warunki atmosferyczne. Wydruki metodą UV sprawdzą się zarówno na zewnątrz , jak i w środku pomieszczenia. Nie wyblakną poprzez promieniowanie słoneczne, ani kolor nie zmieni barwy poprzez opady atmosferyczne. Druk na plexi nie wydziela szkodliwych substancji negatywnie wpływających na zdrowie człowieka, ani na otoczenie. Co więcej, atramenty wykorzystywane podczas druku nie zawierają rozpuszczalników, dzięki czemu są przyjazne dla środowiska, a także dla pracowników nadzorujących prace podczas wydruków.

Nowoczesna metoda wydruków – druk UV na plexi

Połączenie atramentów wraz ze światłem UV pozwala na otrzymanie niezawodnych, trwałych druków, które doskonale sprawdzają się na wielu płaszczyznach, szczególnie w branży reklamowej. Plexi jest materiałem bardzo wytrzymałym, odpornym na wiele czynników zewnętrznych, a dodatkowo bardzo często jest wykorzystywane jako zamiennik szyby ze szkła w miejscach, gdzie byłoby to niebezpieczne. Ponadto płyty z plexi są odporne na czynniki zewnętrzne, w tym również opady czy działanie promieniowania UV. Dlatego też materiał ten warto wykorzystywać na szyldy i banery, drobne gadżety reklamowe, czy obrazy na plexi, co w ostatnim czasie staje się coraz bardziej popularne.

Druk na plexi pozwala na stworzenie nowoczesnych wzorów, niesamowitych nadruków o przeróżnych kształtach i w różnych kolorach na zarówno większych płytach, jak i mniejszych elementach. Nadruki świetnie sprawdzą się na zewnątrz – w formie reklamy, w środku pomieszczenia, jako dekoracje oraz na drobnych gadżetach reklamowych.