Wyszukiwarka usług, ofert oraz firm

Cięcie szkła wodą – precyzja i wysoka jakość

Cięcie szkła wodą – precyzja i wysoka jakość

Przedmioty codziennego użytku, dekoracje i ozdoby, okna czy lustra – wszystkie te elementy wykonane ze szkła wymagają odpowiedniej obróbki termicznej. W naszej firmie oferujemy cięcie szkła strumieniem wody, czyli metodę WaterJet. Jest to nowoczesna technologia, która pozwala na niesamowicie precyzyjną obróbkę różnego rodzaju materiałów bez jakichkolwiek uszczerbków lub uszkodzeń mechanicznych. Cięcie wodą jest przyjazne dla środowiska oraz bezpieczne dla pracowników – nie wytwarza pyłu ani okruchów. Co więcej, przy pomocy strumienia wody można uzyskać dużą ilość identycznych elementów o najbardziej skomplikowanych kształtach, które nie wymagają dalszej obróbki. 

WaterJet – cięcie strumieniem wody szkła

Niezawodna technologia wykorzystywana obecnie na całym świecie pozwala na wycinanie nawet najmniejszych i najbardziej skomplikowanych elementów, takich jak np. drobne elementy biżuteryjne. Jednak jest to metoda, która nie tylko sprawdza się podczas obróbki cienkiego szkła, ale również szkła używanego m.in. podczas produkcji tabletów i smartfonów. Ponadto technologia WaterJet poradzi sobie również ze szkłem, które jest niezwykle wytrzymałe i odporne na czynniki zewnętrzne, np. szkło pancerne składające się z kilku warstw.

Metoda cięcia szkła wodą pozwala na estetyczne i gładkie wykończenie niewielkich jak i znacznie większych elementów. Znajdzie swoje zastosowanie w obróbce:

  • szkła warstwowego,
  • lustra,
  • szkła kolorowego i białego,
  • szkła litego,
  • szkła kuloodpornego i pancernego.

Szkło jest bardzo kruchym materiałem, dlatego do jego wycinania niezbędna jest metoda, która nie powoduje drgań. Cięcie wodą nie pozostawia pęknięć ani odprysków – pozwala na wycięcie dużej ilości elementów o identycznym wyglądzie. Dzięki oprogramowaniu maszyna podczas cięcia wykorzystuje jak największą ilość materiału – ilość odpadów jest minimalna. Materiały tuż po obróbce są gotowe do wykorzystania.