Wyszukiwarka usług, ofert oraz firm

Cięcie kamienia wodą

WaterJet to ekologiczna technologia polegająca na cięciu materiału na zimno przy pomocy strumienia wody pod bardzo wysokim ciśnieniem. Największą jej zaletą jest zachowanie właściwości materiału oraz nienaruszony stan – bez jakichkolwiek uszczerbków mechanicznych lub odłamków. W naszej firmie oferujemy usługi cięcia materiałów strumieniem wody z niezwykłą precyzją – w krótkim czasie.

Metoda WaterJet – cięcie wodą kamienia naturalnego

Kamień jest surowcem naturalnym o wysokiej trwałości i wytrzymałości, dlatego też jest powszechnie stosowany jako materiał budowlany oraz wykończeniowy. Mimo, że jest bardzo wytrzymały należy wybierać metodę obróbki, która nie spowoduje kruszenia krawędzi czy innych uszkodzeń. Do obróbki kamienia doskonale sprawdzi się technologia WaterJet – cięcie wodą. Największe zalety cięcia strumieniem wody to:

  • równe i gładkie krawędzie kamienia,
  • niepowtarzalna precyzja,
  • możliwość wycięcia różnych kształtów,
  • krótki czas obróbki,
  • niskie koszty cięcia w porównaniu z innymi metodami,
  • metoda przyjazna środowisku i bezpieczna dla pracowników (brak pyłków),
  • brak uszkodzeń, odkształceń, czy zmian koloru,
  • niewielka ilość odpadów obrabianego materiału.

Cięcie wodą doskonale sprawdza się podczas obróbki materiałów, które wymagają wycinania bez użytku ciepła, czyli granit, marmur, piaskowiec i inne kamienie naturalne.

Maszyna do cięcia kamienia – zastosowanie Waterjet

Takie materiały jak kamień wymagają niezwykłej precyzji oraz zachowania najwyższych środków bezpieczeństwa, by nie wpływać na naturalny i jednocześnie atrakcyjny wygląd surowca. Obróbka kamienia przy zastosowaniu strumienia wody znajdzie swoje zastosowanie w architekturze, wykańczaniu wnętrz, w budownictwie oraz przemyśle. Pozwala na wycinanie różnych kształtów bądź napisów, np. w formie logo, do obróbki parapetów, podłóg, schodów czy blatów kuchennych. Dzięki możliwości wprowadzenia projektu do oprogramowania możliwe jest wycięcie dowolnych elementów stanowiących różnego rodzaju gadżety, dekoracje czy upominki. Wydajna technologia pod nadzorem doświadczonych pracowników umożliwia cięcie kamienia w szybkim czasie bez konieczności dodatkowej obróbki. Pozwala to na wydajną pracę oraz wykonanie większej ilości projektów w krótszym czasie. Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi usługami oferowanymi przez naszą firmę.